Hakkımızda

Forka Otomotiv, Ford Otosan kaporta ürün tedariği alanında hizmet vermek amacıyla 1986 yılında İstanbul Taksim’de kuruldu. Kurulduğu günden bugüne aile şirketi prensip ve değerlerini benimseyen Forka Otomotiv’in 1990 yılında ürün gamına tüm Ford Otosan yedek parçalarını dahil etmesi, büyüme yolculuğundaki en önemli kilometre taşlarından biri oldu.

Şirket merkezi; parça tedariği ve lojistik destek konusundaki faaliyetlerini çok daha geniş kapsamlı şekilde, yüksek hızda ve üst düzey verimle sürdürmek amacıyla; 2005 yılında İstanbul Kocasinan’da 1750 m² kapalı alana sahip yeni modern yerleşkesine taşındı.

Forka Otomotiv, müşteri memnuniyetinin süreklilik arz edecek şekilde artırılmasına yönelik Kalite Yönetim Sistemi olarak bilinen ISO 9001:2008 kalite yönetim sistem belgesine sahip oldu.

Kurulduğu günden, günümüze dek Türkiye’de 81 ilde ve yurt dışında yer alan tüm müşterilerine Ford Otosan yedek parça ve FMY ürün grubu tedariği, lojistik destek ve danışmanlık hizmeti veren Forka Otomotiv; teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte, mevcut ürün bilgisi ve tecrübesini müşterileri ile doğrudan paylaşmaya devam etmektedir.

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Ürünlerimiz ve daha fazlası için bilgi almak ister misiniz?